Coating / Tutkal Silindirleri

Gravür coating, 900 m / dakikaya varan hızlarda çeşitli malzemeler üzerine farklı viskozitelerdeki (1500 mPa s'ye kadar) sıvıları kaplamak için kullanılan bir tekniktir.

Gravür coating, 900 m / dakikaya varan hızlarda çeşitli malzemeler üzerine farklı viskozitelerdeki (1500 mPa s’ye kadar) sıvıları kaplamak için kullanılan bir tekniktir. 1 mikrondan az 50 mikrona kadar olan kaplama kalınlıkları elde edilebilir, Gravür merdaneli kaplama, merdanelerden birinin yüzey gravürü ile desenlendirilmesi bakımından geleneksel merdaneli kaplama tekniklerinin çoğundan farklıdır. Gravür modelinin hem şekli hem de boyutu, kaplamanın nihai özelliklerini etkileyecek şekilde değiştirilebilir. “Gravür silindiri kaplama” terimi, bir dizi farklı gravür kaplama düzenlemesini kapsar. Doğrudan gravür kaplama, sıvı transferinin doğrudan gravür silindirinden gerçekleştiği yerdir, Gravür “kaplama”, gravür “baskı” dan (veya roto-gravürden) farklıdır, çünkü gravür kaplama, alt tabaka üzerinde eşit bir kaplama sağlamak için tasarlanırken, gravür baskı belirli desenleri basmak için tasarlanmıştır. Gravür kaplamanın kalitesi, kaplamanın kalınlığı ve çeşitliliği açısından tanımlanabilirken, gravür baskının kalitesi çözünürlük ve hücre yapısı gibi baskı özelliklerinin nicelleştirilmesini içerecektir. Gravür coating prosesinde aktarılacak kimyasalın katı oranı ve gr/m2 aktarılacak miktarın belirlenmesinden sonra hücreler custom olarak tasarlanır. Gravürü yapılacak olan hücrenin volüme değeri hesaplanarak aktarım miktarı belirlenir.

Kullanım Alanları

Suni deri, Pvc folyo ve Kenar bantı, Aluminyum folyo, Tekstil, Ahşap ve Ağaç, Kağıt, Sigara ambalajı, Dekoratif yüzeyler, Ayran kapağı, Mdf Panel boyama, Fleksilbl Esnek ambalaj…

Maksimum Boy:
2800 mm
Maksimum Çap:
600
Malzeme:
Bakır, Çelik
Gravür Tekniği:
Elektromekanik ve Lazer gravür
Krom Özelliği:
Super Mat veya Parlak
Hücre Şekilleri:
Kare, Çizgi, Trihelical, Rhombus, Elips, Nokta,
Raster:
8lcm - 200lcm